Wyprawka ucznia klasy pie...

Wyprawka ucznia klasy pierwszej

Przedstawiamy propozycje wyposażenia w artykuły szkolne dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Zeszyty: w trzy linie (pro...

Zakończenie zajęć w szkol...

Zakończenie zajęć w szkole podstawowej

W piątek, 23 czerwca 2017 roku, uczniowie szkoły podstawowej po raz ostatni przed wakacjami wzięli udział w uroczystości podsumowa...

Żegnaliśmy uczniów klas t...

Żegnaliśmy uczniów klas trzecich gimnazjum

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów gimnazjum, które odbyło się 23 czerwca 2017 roku, było szczególnie uroczyste, bowiem ze szk...

moduly-user-1 01moduly-user-1 02moduly-user-1 03

W ramach działalności w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla szkół podstawowych „Wybieram wodę”, w okresie od października do grudnia 2015 roku, w naszej szkole odbywały się zajęcia poświęcone wodzie. Celem przedsięwzięcia było: zapoznanie dzieci z tematem prawidłowej gospodarki wodnej, edukacja w zakresie właściwego nawodnienia organizmu oraz promowanie ochrony i oszczędzania wody. Podjęte działania miały nie tylko pomagać w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych uczniów, ale także nauczyć ich świadomego korzystania z naturalnych zasobów wodnych.

Zajęcia edukacyjne na temat wody odbyły się we wszystkich klasach szkoły podstawowej. Wśród tematów lekcji znalazły się:

  • Każda kropla wody jest cenna;
  • Od kropli wody do organizmu człowieka;
  • Woda cenniejsza niż złoto.

Lekcje stanowiły bardzo ważny element profilaktyki zdrowotnej, dzięki której uczniowie uczyli się odpowiedzialności za własne zdrowie, dowiadywali się dlaczego woda jest niezbędnym elementem prawidłowej diety, a także ile tego życiodajnego płynu powinien wypijać człowiek w ciągu dnia. Dzieci z dużą przyjemnością rozwiązywały różnorodne zagadki na temat wody, wypełniały karty pracy, brały udział w zabawach ruchowych, a pod koniec każdej lekcji ... wypijały szklankę wody! Nad sprawnym przebiegiem wszystkich zadań czuwała pani Anna Czerniakowska.

Zwieńczeniem zrealizowanych działań było przyznanie naszej szkole w dniu 1 lutego 2016 roku certyfikatu uczestnictwa w programie.

certyfikat pijemy wode 2016

right-column 19etwinnig 22right-column 20kolumna right 14wolontariat z klasa

dyplom m

sus-pop-m

Scan0003

Srebrny-Certyfikat-s

solidarna szkola mm

DSC 0112 pop1

logo lepsza skola2

dobrz zaprojektowany

DSC 5289 m

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

right-column 07
baner-right 06
baner-right 07right-column 11baner-right 08festiwal filmowy ttbaner-right 13FITNES BLOG

kolumna right 2017 01
kolumna right 2017 02kolumna right 2017 03
kolumna right 2017 04

b-jaszka-filmy

szkola-demokracji-zmieniamy-szkole

eu-wsrod-nas-film

jezyk-niemiecki-2

instaling certyfikat dla szkoly 5 edycja

wzor-na-rozwoj

pro familia log mmm

CEO

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

Początek strony

tlo new www 2015 j3