Poznajemy grafiki T. Kulisiewicza

Poznajemy grafiki T. Kulisiewicza

W środę, 20 września 2017 roku, uczniowie klasy gimnazjalnej IIID wraz z wychowawczynią, panią Anną Korniłowicz, udali s...

Sprzątanie Świata na Zagorzynku

Sprzątanie Świata na Zagorzynku

W dniu 18 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, włączyli się po raz kolejny w ogólnopolską ak...

Noc Kultury - maraton poezji

Noc Kultury - maraton poezji

Sobotnia Noc Kultury, 16 września 2017 roku, „Kaliszanie piszący pod wrześniowym niebem Zagorzynka” przygotowana i zreal...

moduly-user-1 01moduly-user-1 02moduly-user-1 03

W czwartek, 8 czerwca 2017 roku, odbyła się VII Literacka Gra Miejska „KALISZANIE PISZĄCY – KALISKIE ZNAKI PAMIĘCI”, której głównymi organizatorami była nasza szkoła oraz Stowarzyszenie im. Haliny Sutarzewicz w Kaliszu. Dyrektor szkoły, pani Beata Prus oraz nauczyciele: pani Anna Korniłowicz, pani Urszula Papierska i pan Jakub Pokojowczyk zaprosili także do współpracy kilka szkół i organizacji, dzięki czemu przedsięwzięcie to stało się okazją do budowania trwałych więzi między tymi instytucjami.

Uczestnikom, których na starcie zgłosiło się ok. 70, wyznaczono pięć zadań związanych z postaciami piszących kaliszan. Wykorzystując wskazówki zamieszczone na karcie gry oraz informacje uzyskiwane na poszczególnych punktach, gracze musieli podążać wyznaczoną trasą i rozwiązywać zadania. Odpowiedzi należało na bieżąco wpisywać w wyznaczone pola, a na każdym punkcie gry otrzymywano kolejne elementy hasła. Ułożenie rozwiązania było bowiem warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród podczas finału.

Uczestnicy odwiedzili zatem kamienicę, w której mieszkała Wanda Karczewska. Ten punkt przygotowywała młodzież z Gimnazjum nr 7 pod opieką pani Anny Korniłowicz. Następnie należało udać się w okolice Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego na spotkanie z Januszem Teodorem Dybowskim. Ten punkt przygotowali uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Beaty Urbaniak. Kolejne zadanie miało związek z Adamem Asnykiem. Punkt poświęcony poecie przygotowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pani Joanny Montelatic. Na skwerze niedaleko Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 wraz z panią Małgorzatą Czarnek przygotowali punkt poświęcony Eligiuszowi Kor-Walczakowi, natomiast młodzież z Gimnazjum nr 4 pod opieką pani Alicji Tomczyk przygotowała na Głównym Rynku punkt związany z Marią Dąbrowską.

Podczas gry zaakcentowano także postać Marii Konopnickiej – uczestnicy układali bowiem hasło konkursowe – fragment wiersza poetki. Po wykonaniu wszystkich zadań udano się na finał do Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Fabrycznej. Na wszystkich czekały tam  atrakcyjne nagrody książkowe oraz poczęstunek.

Kolejna gra, poświęcona kaliskim pisarzom, stała się wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym i okazją do spędzenia czasu w miłej i twórczej atmosferze.

Dyrektor szkoły, Pani Beata Prus oraz nauczyciele – organizatorzy
składają serdeczne podziękowania Urzędowi Miasta Kalisza za dofinansowanie gry. Dziękują także za pomoc w organizacji: Stowarzyszeniu im. Haliny Sutarzewicz w Kaliszu z Panią Prezes Elżbietą Stadtmüller na czele,
Młodzieżowemu Domowi Kultury w Kaliszu, Stowarzyszeniu Promocji Sztuki Łyżka Mleka oraz wszystkim wcześniej wymienionym szkołom!

left erasmus plusleft etwinningleft szkola zdrowieleft oferta szkolawolontariat z klasa

dyplom m

sus-pop-m

Scan0003

Srebrny-Certyfikat-s

solidarna szkola mm

DSC 0112 pop1

logo lepsza skola2

dobrz zaprojektowany

DSC 5289 m

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail:zespolszkol7@wp.pl

zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacjeinformacje nadanie imieniainformacje prezent podst
informacje prezent gimnaz

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

instaling certyfikat dla szkoly 5 edycja

prawo wzor rozwoj

pro familia log mmm

CEO

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

Początek strony

tlo new www 2015 j3